Sahur Sohbet – Dinsohbet.net


Sahur Sohbet – Dinsohbet.net

Sahur Sohbet

Uykunun en tatlı saatinde  Sahur Sohbet, birer birer evlerin ışıkları  yanmaya başlar. Mutfakta sevgiyle bir telaş yayılır. Mutfakda ne varsa sofraya taşınır. Uzaktan davulcunun sesi duyulmaya başlar. Ev ahalisin büyüğünden küçüğüne uyanır, bereketli sofraya oturulur. Kimisi daha uyanmaya çalışırken gözleri ovuşturur. Kimisi bütün gün oruç tutacam diye, hızlı hızlı çoktan karnını doyurmuştur. Bi heyecan sarar bütün ev halkını. Kimisi hemen tekrar uykusuna dönmeyi dilerken. Kimiside sahur vaktinin feyzini ala bilmek için sabah namazını bekler. Elinde tesbih dilinde dua ile sabah namazının vaktini en güzel şekilde eda eder. Hele o mübarek insanlar vardır ki, Rabbimin en güzel kelamını Kurani Kerimi okuyarak evlerine nurlar yağdırır.

 

Sahurun huzuru

Sahur vaktinde inen rahmet görünür olsa idi, Yağmur gibi sağanak sağanak yağardı yeryüzüne… heryeri nuru ile aydınlatırdı.

O rahmet yağmurunda ıslanmayı kim istemez ki? Rabbimin sonsuz rahmetinden hepimiz nasibimizi alırız inşallah.

İnsanoğlu en yüce varlık olarak yaratılmış, misafir olarak dünyaya teşrif etmiş ve en güzel nimetler sunulmuş ve sonunda cennetle müjdelenmiştir. Bizim için sahur vakitleri ve tutulan oruçlar, rabbimin lütfuyla eriştiğimiz iftar vakitleri, dünyanın hüznüne inat ne güzel teselli doludur… O vakitlerde içtiğin bir yudum su, yediğin bir lokma ekmek ne kadar da lezzetlidir… bedenimize şifadır.

 

Sahur yemeğini diğer öğünlerden değerli kılan nedir?


Vakit geldiğinde bütün müminler kurulan o güzel sofralara oturacak. Herkes nasibinde ne varsa onu alacak, kimisi daha az kimisi daha çok. Ezanın okunması ile birlikte müminler Rabbimin emri ile gün boyunca yemeği ve içmeyi bırakacak. Nefislerini aç bırakıp terbiye edecek. Seher vaktiyle, namaz ve dua ile başlayan yeni ve bereketli gününe başlayacak bütün müminler. Akşam vakti yine bir rahmet sofrası kurulacak, iftarla ve ardından kılınan teravih ve dualarla bitecek bir Ramazan günü daha…

Sahur Sohbet - Dinsohbet.net

Sahur Sohbet – Dinsohbet.net


Sizlerde Sahur Sohbet de bulunmak istermisiniz, feyiz alacak güzel ve faydalı islami sohbet Dinsohbet.net tavsiye edebilirim.  İster bilgisayarınızdan isterseniz mobil olarak da sohbet kanalımıza kolayca bağlana bilirsiniz. Güzel arkadaşlıkların ve kalıcı dostluklar kurabilmek için güzel bir fırsat. Sevgi ve saygı çerçevesinde sohbet edebilmek artık çok zor. Herkes birbirini kırmak için yarışıyor. Biz bu olumsuzluklara rağmen  Temiz kaliteli bir sohbet ortamı sunmaktan gurur duyarız. Sizleride en kısa zamanda sahur sohbet bekleriz.

 

Rabbim bu mübarek Ramazan ayı hürmetine, günahlarımızı affeylesin. Oruç ve ibadetlerimizi kabul etsin. 

Huzurlu sağlıklı bir ramazan geçirmeniz dileği ile,

dua eder dua beklerim

Hacer

 

 

11 Yorumlar

 1. KaRaHaN

  27 Mart 2023 at 15:43

  ALLAH (c.c) Etmiş Olduğumuz İbadetlerimizi,Eda Etmiş Olduğumuz Namazlarımızı ve Tutumuş Olduğumuz Oruçlarımızı Kabul Eylesin.Hayırlı Bereketli Ramazan Geçirmeniz Dileği ile Arkadaşlar.

  Cevapla
 2. Sanem

  27 Mart 2023 at 17:37

  En güzel sohbetler ailece bir araya geldiğimiz iftar ve sahur sofralarında yapılan nezih muhabbetlerdir..! Rabbim tutulan oruçları kılınan namazları kabul etsin inşallah 🙏 Hayırlı Ramazanlar.

  Cevapla
 3. SqL

  27 Mart 2023 at 17:39

  Cok guzel bır yazı olmuş emegıne saglık 🙂

  Cevapla
 4. SaqoPa

  27 Mart 2023 at 18:53

  Sahurda pek sohbetle işimiz olmaz ha bire depişdiririz ye babam yeee.

  Cevapla
 5. ZeuS

  28 Mart 2023 at 04:02

  Güzel olmuş emeğinize yüreğinize sağlık…

  Cevapla
  • admin

   21 Nisan 2023 at 04:32

   tşklr zeus soalasın

   Cevapla
 6. aSmiN

  28 Mart 2023 at 22:06

  Hayirli Ramazanlar dilerim, Rabbim kilinan namazlarımızı tutulan oruclarimizi kabul etsin.
  Hacer cim emegine saglik canim

  Cevapla
  • admin

   21 Nisan 2023 at 04:33

   tşkler asmin seninde emegine sağlık

   Cevapla
 7. Ragnar

  30 Mart 2023 at 12:40

  Resulallah (SAV) dedi ki; “Allah ve melekleri sahur vakitlerinde istiğfar eden ve sahur yemeği yiyen kimselere salavat getirirler.”

  Cevapla
 8. Remzi

  30 Mart 2023 at 16:40

  Çok güzel paylaşımlar yapıyorsunuz emeginze sağlık

  Cevapla
 9. Lalyuregim

  3 Nisan 2023 at 16:31

  Hayirli Ramazanlar. Kalemine saglik.

  Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

harika sohbet Sohbet hollanda Sohbet Sohbet chat mirc sohbet lider sohbet zurna sohbet sanal radyo canlı radyo canlı sohbet