İslami Sohbet Dini Sohbet Odaları


İslami Sohbet Dini Sohbet Odaları

http://www.Dinsohbet.Net  İslamda sohbet ederken açık görüşlü olmak herkesin yaptığı ve yapabileceği bir tutum değildir.

Aslında İslam ve din konulu eğitim gören herkes az veya çok İslami bilgilerini başkalarına aşılamak ile birazda olsa mükelleftirler. İslami yaymak ve öğretmek İslam bilinci olanlarımızın üzerine yükümlülüğü vardır.

BİZ BİZE ANLATILAN İSLAMİ SOHBETLER

Biz bize anlatılan İslam öğütlerini ve nasihatlerini dinlerken karşımızda olan dini bilgide olan inadına saygı dan uymalıyız. Size öğrettiğini alıp almamak , uygulamaya sokmak veya sokmamak kişi olarak sizin elinizdedir değil mi.

Bu yüzden eğitimci olana anlattığı oturumda karşı gelip kavga ya neden olmamalıyız. Sebepsiz yere çıkan bir söz ağızdan çıktığında ortam gerekse o ortamdaki insanların rahatsızlığı size hak olarak kalabilir.

Kimse sohbet ortamında ki sohbette kimseyi germek , rahatsız etmek hakkına sahip değildir bunu bilmelisiniz. Bizim bilinçli olmamız halinde hangi sohbet ortamında olursak olalım o sohbette sulh oluşur.

Yetişkinler olarak insanlara iyi eğitim amacı ile yıllarını okumak ve öğretmenlik ile geçiren hoca , ilahiyatçı, öğretmen olan herkese saygımızı sonsuz etmeliyiz.

Eğitmenlik bazı anlarda çok zordur. Bazısı İslam konusunu hemen öğrense de bazısı zorlu bir birey olarak öğretilerin karşısına çıkar. Biz yaşı geçkin de olsak öğrenme azmi ile öğrenebiliriz.

Sanal alemde konu açarak öğretici olmaya gönül veren öğretimde yıllarını vermiş olana deste çıkmalıyız. Bu destek belkide bize hayır duası olarak geri dönüşüm olarak dönecektir.

İslam ve din ahlakı kurallar o kadar çok ve oka dar uzun meselerki, ne kadar konuşsak konuların altından kalkamaz ve çıkamayız.

İSLAMDA KISA SOHBETLER

Konular uzadıkça uzadığı zaman bazısı sıkılır. Bu yüzden bazen sohbet etmeyi kısa kesmede öğretici olarak fayda olacaktır. İletişim yapayım derken sıkılmasını sağlamak bir daha ki ortama sohbet için gelmemelerini insanlarız sağlarız.

Bu yüzden anlayışlı olmak ve oturumda sohbet ederek kişiler sıkmamak önemlidir. Sizler bu önem dikkat ettikçe öğrenme azmi olanlarda daha bir heves ve azim olacak.

Biz bu neden ile sizlere makale yazarken bu konuya dikkat çekmek istedik. Ne kadar anlayış , oka dar huzurlu sakin bir sohbet ortamı olacak demektir.

Her alanda anlayış kapasitesini , hoş sohbet i kendinize yakılacak şekilde ederken karşınızda olanlarında size hoş seda ile algı etmenizi düşünmenizi dileriz. Başka bir makalede yeniden görüşmek üzere hoş çakalın dostlar. http://Dinsohbet.Net Sevgi saygı ile esen kalın sohbet ailesi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

harika sohbet Sohbet hollanda Sohbet Sohbet chat mirc sohbet lider sohbet zurna sohbet sanal radyo canlı radyo canlı sohbet