İslami Ahlak Sohbet Odaları


İslami Ahlak Sohbet Odaları

İslam ahlakında sohbet etmek duygularımızı en yükseklere çıkartır ve duygusal olarak sol yanımıza kalbimize işlemesine neden olur. Kalpten bir atılım yapan din ve İslam  bizim sol yanımıza işlemesi adına sohbetin en can alıcı yerinden sohbette başlarlar. Kurallar , etikler içerisin de olan İslam ahlakı bizim ahlaklı olmamızı önermektedir.

Her gün yeni bir bilgi için karşımıza gelen hocalarımız bize küçük yaşta ahlak değerlerimizin şunlardır diye başlattığı sohbete İslami sohbet , dini sohbet denir..

İSLAMDA HUZUR VAR MIDIR

İslamda huzur vardır. İslam esaslarına göre yaşarsak , İslamın bize bahşettikleri ile hayata devam edersek manevi olarak İslam ile huzur bulmamız kolay olacaktır.

http://Dinsohbet.Net  İslamın bizlere şartları vardır. Bu şartları bize anlatan ve öğreten İslama yatkınlığı olan hoca , ilahiyat cilerdir. İslam da huzur kalitesi bizim hayatımıza girer ise bunlar ile hayat tamamen bize en güzel yönde iz bırakacaktır.

Anlaşılmak karşılıklı irtibat içerisinde soru cevaplar ile İslamın şartlarını öğrenmek isteyen herkesin öğrenmesi kolaydır. Sormak zaten öğrenmenin başında gelmektedir.

Bu gelişme bize İslam ile huzur bulmayı peşinde götürecek tir. Kalp ile tas tik etmek biz Müslümanlar olarak kadere iman etmek ile başlar.

Kadere inanmak Müslüman alemi olarak bize düşer. İman edenler olarak kadere inanların başında Müslüman gelmektedir. Bu neden ile Müslüman olmak kadere inanmak ile başlıyor.

NAMAZ NEDİR

Namaz dinin direği , İslamın şartı , Müslümanların kılması gereken beş vakit namazdır. Namaz kılmadan önce alınan abdest bize namazımızı kılmamızı esas kılar. Her beş vakitte cami den okunan ezan ile abdest alarak kıbleye yönelmemiz İslamın şartlarındandır. Hocanın camide hutbeye çıkarak yaptığı sohbet vaazı bizlere İslam da yapacaklarımızı öğretmektedir.

O yüzden her Müslümanın namazı beş vakit eda etmesi , cuma günü ise Müslüman olan erkeklerin cumaya gitmesi gerekmektedir.

Sevgili İslama gönül veren değerli arkadaşlar , İslam ile bütün yaşamanızı dileriz. İslam da öğrenmek ve öğretmen üzere gönül veren herkese buradan Allah kolaylık versin.

Kalbi kuşu , içi maneviyat , kalbi iman , aklı sohbet ile dolu olan kişiler ile yollarımızın Keşismesi temennisi ile sizleri önce Allaha , sonra kalpten sevdiklerinize emanet ediyoruz.

http://www.Dinsohbet.Net ailesi olarak Selam ve dua ile aranızdan ayrılırken , besmelesiz işe başlamamanızı dileriz. Besmele her işin başında gelir unutmayalım. Kalın sağlıcakla.

İslami Ahlak Sohbet Odaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

harika sohbet Sohbet hollanda Sohbet Sohbet chat mirc sohbet lider sohbet zurna sohbet sanal radyo canlı radyo canlı sohbet