Hoşgeldin Ramazan Sohbet – Dinsohbet.net


Hoşgeldin Ramazan Sohbet – Dinsohbet.net

Hoşgeldin Ramazan

İçimiz burukta olsa Ramazana kavuşturan Rabbime sonsuz şükürler olsun. Ramazan Sohbet ile karşınızdayız.

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu günahlardan kurtuluş olan Ramazan ayı birlikte ibadetlerimize heyecan katması için bir dokunuş. Gönüllerimiz rabbimin verdiği huzur ile dolup taşarken verdiği binbir çeşit nimetler içinde sonsuz hamd etme imkanı sunmaktadır. 

Oruç, evlerimize gönüllerimize nur, nefsimize terbiye.  Teravihi ruhumuz ve bedenlerimize şifa. İftar sevincimizi arttıran kurtuluş ve Sahur evimizin bereketi. Sen ne güzel bir lütufsun. 

Kısaca paslanan yüreklerimizi, ibadetlerimizi şevklendiren mübarek ay .

Ramazan ayı vesilesiyle bir kez daha hatırlayalım ki, Sevgili Peygamberimiz sav.

 

“Ramazan geldiğinde cennet kapıları açılır, cehennem  kapıları kapanır, şeytanlar zincirlenir”

 

Ramazan da ihtiyac sahibi (Aç) birini duyurmamız çok faziletidir. “Kim bir oruçluya iftar ettirirse, kendisine onun sevabı kadar sevap yazılır. Üstelik bu sebeple oruçlunun sevabından hiçbir eksilme olmaz.” Bu zor günleri birlikte ülke olarak aynı duygularda, tek yürek olarak ihtiyaç sahiplerime erzak veya para yardımcında bulunarak bir nebze ramazan sevincini yaşata biliriz. Unutmayalım Sadaka belayı def eder, öyleyse bol bol sadaka verelim. Miktarı önemli değil, herkes bütçesine göre vermeli.

 

Maalesef bu sene Ramazan ayımız buruk geçmekte. Ülkemiz olarak asrın felaketini yaşamış bulunuyoruz, . Nice evler yıkıldı, canlar şehit oldu. Depremden doylayı sevincimiz kursağımızda, ama buna rağmen  birlik olup güzel geçmesi için elimizden geleni yapmalıyız. 

Siz değerli dinsohbet.net sakinleri, Ramazan denilince sizin aklınıza ne geliyor ? Sevincinizi mutlu anlarınızı bizimle paylaşmak istermisiniz ? Yorum kısmına tıklayarak yüreğinizden geçen düşüncelerinizi bizimle kolayca paylaşa bilirsiniz.


Ayrıca Ramazanda’da sohbet Sitemizi ziyaret edebilir, güzel chat lerde buluna bilirsiniz. İstediğin zamanda ister sahur ister iftardan sonra, 7/24 saat kanalımızda sıcak sevecen insanlarla sohbet edebilir, yeni arkadaşlıklar edine bilirsiniz. Yayıncılarımızın Ramazan ayına özel ramazan programına iştirak edebilir, mesajlarınızı djlerimize ilete biletebilirsiniz. 

Daha fazla bekleme muhabbetin keyfini dinsohbet.net  kanalımızda çıkar…

Siz değerli okurlarım, Mübarek Ramazan ayınızın bereketli, aileniz ve sevdiklerinizle beraber dolu dolu geçmesini dileriz. Dua eder dua bekleriz.

Hayırlı Ramazanlar.

Hoş kalın, saglıklı kalın, sohbetsiz kalmayın.

Ramazan Sohbet

Ramazan Sohbet

 

9 Yorumlar

 1. ZeuS

  22 Mart 2023 at 10:59

  Tüm müslüman aleminin mübarek ayı Ramazani şerifi mübarek olsun hayırlı ramazanlar …

  Cevapla
 2. SqL

  22 Mart 2023 at 15:36

  Emeğine sağlık güzel bir paylaşım olmuş 🙂

  Cevapla
 3. SaqoPa

  22 Mart 2023 at 18:17

  Ya şehri ramazan hoş geldin.Mevlam Cennetde cemaullahını göreceke derecede kurtuluşumuza vesile eylesin.

  Cevapla
 4. Busenur

  22 Mart 2023 at 19:53

  Şehri Ramazan Tüm İslam alemine hoş geldi Tutulan oruçlarimiz kabul olsun Yapılan hayırlar fitre ve zekatlar ihtiyaç sahiplerine ulaşsın Dua ile geçmesi dileğimle Hayırlı bereketli nice güzel Ramazanlar

  Cevapla
 5. Hakanist

  22 Mart 2023 at 22:20

  Selam tüm İslam aleminin ramazan’ını en içten dileklerimle kutlar nice ramazanlara tekrar sağlık sıhhat içinde ulaşabilmeyi cenabı Allah’ım nasip eylesin amin inşallah ecmain

  Cevapla
 6. arSenn Luppen

  22 Mart 2023 at 22:40

  Ramazan ayı günahlardan beraat ayıdır , inşallah Rabbim bizlere bu ayın kıymetini bildirip ihya eden kullarından eylesin , bütün kalbimle tüm müslüman aleminin Ramazan ayını yüce Allah’ım mübarek eylesin , kalplere dokunan duyguları mizin olmasını temenni ediyorum ❤️🌹

  Cevapla
 7. Rıdvan Çoban

  23 Mart 2023 at 17:21

  MaşAllah MaşAllah MaşAllah

  Güzel düşüncelerinin devamını isterim.Tebrik ederim…

  Cevapla
 8. Mervenur

  25 Mart 2023 at 18:25

  Hol geldin ramazan hoş geldiniz din sohbet sitesine 😉

  Cevapla
 9. yusuf

  25 Mart 2023 at 18:31

  Merhaba sitenizde çok güzel zaman zaman geçiriyorum

  Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

harika sohbet Sohbet hollanda Sohbet Sohbet chat mirc sohbet lider sohbet zurna sohbet sanal radyo canlı radyo canlı sohbet