Dinde İslami Sohbet Muhabbet Odaları


Dinde İslami Sohbet Muhabbet Odaları

Din ile alakalı sohbetlerin ana temelinde İslam yatar. http://www.Dinsohbet.Net İslam olan her sohbet meclisinde sohbet ederken verilen izlenim ve manevi huzur bizim için esas ana maddemizdir.

Buna iç güdüsel olarak maneviyat deriz. Manevi olarak maneviyata önem vermeyen birinden manevi Tevazü ile bir beklenti içerisine girmemelisiniz.

İSLAM İNANCINA ESAS SOHBETLER

Sanal alem de olan diyaloglarda inceden inceye bazı Dokunaklar vardır. Bu dokunuşlar din ile İslam bütünleşmesinden kaynaklanan İslam inancına esasen olan sohbet ile tam olabilmektedir.

Bir konu üzerinde edilen muhabbette konu detayı değilde anlatan kişin detaycı olarak onları tek tek anlatması ve akıllara derin empoze işlemesi gerekir

.

Bizim ise burada yapacağımız şey dini ve İslam konusunda pür dikkat ederek bazı ince ayrıntılara kalem ile ile not alarak ezber etmemiz gerekir.

Dinin bize verdiği en doğal hal olan sulh ile ikrar konusunda huşu içerisinde sohbeti dinleyerek sohbet ten tat ve haz almaktır. Günün yorgunluğu ve Sitres atmamıza yarayan en güzel şey toplum içerisinde edilen sohbette ortak olarak sitresi unutarak ve o ortamda neşeli olmaktır.

Sanal alemde olsak cet yaparken algılarımızı iyi yönde kullanmalıyız Bu algıda bizi biz gören arkadaşlara ihtiyaç duyduğumuz insanı olarak insanı duygulardır.

Duygusal olan biz insanlar manevi çöküntü yaşayarak bazen ruhen sıkılırız. İşte böyle bir zamanda en güzel yapacağımız şey sohbet nerede varsa orada bulunarak bunu yenmeliyiz.

Sizler bizim size anlattıklarımızdan az çok fikir alabilirseniz ne mutlu bize. Biz insan duygulara önem veren insan yapısına uyan duygusal insanlarız.

AİLEDEN ALDIĞIMIZ DİNİ EĞİTİM

Geçmişin en güzel izi aile büyüklerimizden aldığımız dini eğitim konusunda eğitim ve öğretimde bize verdikleri emekledir. Hayırlı bir evlat ve hayırlı bir insan olmak için aile alt yapısından örnek şekilde yetişmek çok önemlidir.

Dünya da İslamı konulara yer veren öğretimciler bize ve dile yatkın olan herkese hevesle din ve İslam konusunda yapılmasını gerekenleri anlatarak öğrenmelerine vesile olmaktadır.

Her gün sohbet verilen yere gitmek din ve İslam konusunda her gün yeni bilgiler edinmemizi sağlar. Bize din de ve İslam da eğitim veren tüm öğreticilerimize buradan sonsuz teşekkür ederiz.

Allah herkese sağlık , huzur , manevi rahatlık , kalpten tevazü , sabrı niyaz versin. http://Dinsohbet.Net  Sizleri önce Allah’a sonra sizi size emanet ediyoruz. Kalın sağlıcak ile sevgili dostlar.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

harika sohbet Sohbet hollanda Sohbet Sohbet chat mirc sohbet lider sohbet zurna sohbet sanal radyo canlı radyo canlı sohbet