Din Ve İslam’da Esas Sohbetler


Din Ve İslam’da Esas Sohbetler

Sevgili muhabbet ve cet sohbet severler , Yüreğiniz hoş , içiniz rahat , kalbiniz de iman dolu olsun. Haya iman dan gelmedir. Biz iman ile yaşarsak hayat ile bütünleşiriz.

http://www.Dinsohbet.Net  Herkesin hayatı İslam ile aynı orantılı ile olmuyor bazen. İslam , din üzerime anlatılacak o kadar çok konu ve diyalog varken bizler kendi eksenimizde kalmayı yeğleriz.

Buda İslam da yapacaklarımızı öğrenmemizi engeller. Bizim amacımız burada sizler beraber iken bazen konulara İslam esas ve hususlarına göre değinmeliyiz.

İSLAMA NE GEREKİR VEDE İSLAM NEYLE ESASTIR

Bizim burada yapacağımız şey İslamda ne gerekir , İslam neyle esastır konulu bir konferans kurup orada sohbeti ful şekilde her gün İdame ettirmek olmaktır.

İslamda ara bulmak küskünlerin büyüklük vasfı ile olan en güzel davranış şeklidir. Dinimizde küsmek ün günden fazlası iyi değildir.

Biz Müslümanlar olarak din kardeşimize İslam esasına göre küs memeliyiz. Bizim bunu yapmamız aslında çocukça bir iş olduğunu bilmeliyiz.

YETİŞKİNLER İÇİN İSLAM NE DEMEK İSTİYOR

Büyük ve yetişkinler olarak İslam ne diyorsa yapabildiğimiz kadar elimizden gelenin en iyi olanını bizzat ederek yeni nesi le örnek olarak kendimizi belli etmeliyiz.

Sanal alem de olsa kötü söz , Kötü tutum , argo içerikli sözlerden kesinlik ile sakınmalıyız. Biz dostça bir sohbet başlatır isek , bizimde ardımızdan devam ederek gelecek olan yeni nesil arkadaşlardan olacaklardan olacaktır.

Tabi doğal bir sohbet ile İslam adapları , din üzeri kurulu İslami konuları beraberce yapmaktan çekinmemeliyiz. Yediden yetmişe öğrenmenin yaş orantısı ile yaşı yoktur.

Herkes istediğini istediği gibi yaparak öğrenimde her gün eğitim kurslarına gider ise istediği şekilde öğrenecek tir. Bu öğrenimi başkalarına aktararak öğretmek çok büyük sevaptır.

DİNDE SEVAP İŞLEMEK ÇOK MU KOLAY

Sevap işlemek aslında çok kolaydır. Bir iyilik yapmak birinin içi darken ona sohbet in ile huzur vermekte sevaplar arasında yer almaktadır.

Herkes iyi olamaz bazen, Bazı günler darda iken bir el uzanması bizi ve sizi oka dar manevi huzur doldurur ki işte bu İslam ahlakı dır. İslam ahlakı aileden aileye geçerek büyüten en güzel manevi olarak yaşantıdır.

Sizlerde uyumlu olarak İslam esasında en iyisini ederek topluma hayırlı insanlar olarak katkı etmenizi diler , http://Dinsohbet.Net İslami esasları kendinize iz yok etmenizi dileriz…

Din Ve İslam’da Hayat

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

harika sohbet Sohbet hollanda Sohbet Sohbet chat mirc sohbet lider sohbet zurna sohbet sanal radyo canlı radyo canlı sohbet