Din Sohbet İslami Chat Odaları


Din Sohbet İslami Chat Odaları

İslamda kural , dinde inanç , İslami konuların işlendiği sohbet chat odalarında bilgi ve birikime katkı yapmaya ne dersiniz. Kalp ile buz etmek , kalp ile iman etmek İslam da olmazsa olmaz bir inançtır. İnancımız gereği sohbet ederken İslamı konulara denemek bize İslamın verdiği bir görev Usüludur.

Bu usul düzeyinde fikir vermek bilgili olan her alanda bu aşamada kendisini geliştirene öz bir tutum olmalıdır. Bilginlik deme sohbet odalarında dine yatkın olanlar ile sohbet etme heves demektir. Bu katı kuralsızlık ile olmalıdır. Küçük yaşta eğitim verilen öğrenci çocuklarımıza sert Uslüp ile sohbet etmeyen hocalarımız ve eğitim görevlilerimiz en çok sevilen öğreticiler arasında yer almakta ve or da en çok değer görendir.

Görev alan kişi kesinlikle sohbet tarzında sertlik yapmamalıdır. Sert tutum , ters davranış şekli , sohbet verirken sevimsiz anlatım kimseyi cezbetmez ve soğukluk bir ortam olmasına neden olur. Sohbet chat odalarında sohbet veren dini bilgisi olan arkadaşlara dimi inancımızı öğrenmek adına ihtiyaç duymaktayız.

AKILDA KALAN DİNİ VE İSLAMİ SOHBET

Akılda kalan en güzel sohbet aslına bakarsak dini konulu sohbettir. Amaç kalite hassasiyet oka dar dini konular da anlaşmak insanı kendisine sakin olarak hissettirmesini sağlar. Bu sağlamadan doğam huzurlu sohbet ortamı tamamen ailemize , etrafımıza ve kendimize iyi yönde tutum ve yaşantı olarak yansıma eder.

Bu yansımadan soğan tüm rahatlık bize piskolojik ve ruhen iyi gelerek kendi sağlığımız iyi hissetmemize neden ve vesile olacaktır. Değerli arkadaşlarımıza buradan anlatmak istediğimiz akılda İslam konusu olan sohbet ten ne kalmış onu bize anlatmanızda belki ileri ki zamanlarda soru cevaplar şeklinde sohbet tarzı açabiliriz. Açılan

ÖĞRENMEK VE ÖĞRETMEK

Sohbet ten kimin ne kadar aklında kaldığı görülecektir. Öğrenmek ve öğretmek arasında fark birisinde öğrenme azmi , birisinde öğretme Hevesliği mevcuttur. Bu mevcudiyet birleşiminden doğan ise bize katkı olan hayırlı bilgi ve birikim olmaktadır.

İyi bir bilgin olmak öğrenmekle geçer. Bu bize heves azim verir. Bu azim ile öğrenmede öğrenim konusunda bize bilgi veren tüm öğretim görevlisi olan herkesten Allah razı olsun diyerek , sizlere iyi günler dileriz. Kalın sağlıcakla sevgili dostlar. Bir daha ki din , İslam konusu makalemize kadar selam ve sevgi ile kalın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir