Din ile Ahlaki Uygun Sohbetler


Din ile Ahlaki Uygun Sohbetler

Din sohbet odalarında cet yaparken İslam ahlakına ehemmiyet vermek İslam üzerine yaşayanlar ile olandır. http://www.Dinsohbet.Net İslam ve din yaşayış tarzına uygun olursa İslama yatkınlık ailede olağan hale gelir.

Zaman içerisinde öğrenilen din ve ahlak kültürü hepimizin öğrenmesi gereken ve bunu çocuklarımıza öğretmemiz gereken aile büyüklerine düşer.

Merhamet insana yakışan en güzel yapım şeklidir. Biz İslami esaslara dayanarak yaşar isek hayatımız o şekilde güzel sakin olacaktır. Öğretici olmak hususunda İslam da aldığımız öğrenimler de hepimiz aslında birbirimize karşı yükümlüyüz.

DİNDE ARAPÇA SOHBETLER

Kuranı kerim de anlatılan Arapça Türkçe ye çevrilerek Arapça hocalarımız tarafından bize anlatılmaktadır. Arapça öğrenmek için Arapça bilen hocalarımızdan faydalanmak gerekir.

Öğretimde ve öğrenmede zorluk yoktur. İstemek zaten yolun yarısıdır. İslam da sohbet ederken aslında anlayışlı olmamız bizler bildirilmektedir.

Bu bildirim de isteyen kişi istediğini alacaktır. Öğrenim kurslarında öğrenim ve din kültürüne hocalık eden hocalarımız bizim için gece ve günlerini birbirine katmaktadır. Sizlerde bu hususta elinize düşen fırsatı iyi değerlendirmeden alacağımız din kültürü ve ahlak bilgisi bizim yaşama tarzımızı yön verecektir.

İnsan sohbet ortamlarında din yönünü konferanslara katılarak orada bulunan müftü ve hocalardan bilgi alarak hayat tarzın çeki düzen verir.

Türkiye de sayısız kuran kursu , sayısız camilerimiz vardır. Camilerde imamlık eden hocalar haftanın belirli günü sohbette vaaz ederek insanların bilgilenmesine olağanlık sağlamaktadır.

AHLAKİ UYGUN DUALAR

Küçük yaşta gittiğimiz camide hocalarımızdan aldığımız sürelerin ezberi bizim namaz kılmamızda okuyacak olduğumuz dualardır. Bu dualar üzerine alınan en güzel duygu bize geçen maneviyat duygu sudur. Duygularda önem arz edilen temenni içten gelen bir duaya sahip olmak ve bu duayı eden insana minnettar olmaktır.

Biz yaşantımız boyunca anne den aldığımız dua ve nasihatler doğrultusunda yalamak isteriz. Baba dan aldığımız dua ve öğütler doğrultusunda hayat sürmek isteriz. Anne ve baba duası bize ruhen ilaç , yaşantımızda ise ihtiyaçtır.

Anne ve babalarımıza iyi bakalım. Gece gününü bize katmış olan ebeveynler ile bizim , kan bağımız , birinci derece aile bağımız vardır. Aile büyüğümüz olan anne ve babalarımıza saygı ve sevgiyi merhameti içimizden eksik etmeyelim. http://Dinsohbet.Net Dua ile açılan ellerinizin dua sız kalmamasını. diler , iyi günler dileriz.

Din ile Ahlaki Uygun Sohbetler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Turk sohbet Sohbet Almanya Sohbet İslami Sohbet